Viroc® - puidu paindlikus, tsemendi tugevus ja vastupidavus

Viroci plaadil on heterogeenne välimus, mille pastellsed toonid tulenevad kasutatud tooraine looduslikest värvainetest. Kombineerides puidu painduvust ja tsemendi tugevust, saab Viroc-i plaati kasutada väga erinevates projektides. Kaupluse sisustamine, siseviimistlus, katusekorterite renoveerimine.

Viroc plaat koosneb peamiselt männipuidukiududest ja tsemendist. Viroc on komposiitpaneel, mida nimetatakse tsementpuitlaastplaadiks (CBPB). 
 Viroci paneeli tootmine vastab standardite EN 634 ja EN 13986 spetsifikatsioonidele ning sellel on CE-märgistuse sertifikaat.

Viroci plaate saab kasutada nii lihvimta kui lihvitud kujul. Kui soovid töötlemata ja hajutatud ilmet, siis jäta plaat lihvimata.  Kui soovid, et esile tuleksid puidukiud siis paneeli lihvides saad selle saavutatud.  Plaati on võimalik  ka „tuunida“ selliselt, et õlitada plaat poolläbipaistva õliga, mille tulemusena männikiud tõmbavad värvi endasse ja kiud jäävad just sulle sobivasse tooni.  Näiteks kui must plaat õlitada punase tooniva õliga, siis kiud jäävad punased.
Värvitud plaati soovitame kaitsta polüeretaanlakiga.
Plaatide jaoks kasutatavad tööriistad ja kinnitussüsteemid on sarnased puitpaneelide jaoks.
Pildid / - Viroc_punane
Viroc eelised:

  • Viroc takistab tule levikut, võimalik saada tuletundlikuse sertifikaadiga  EN 13501 B-s1, d0.
  • Viroc on vastupidav ei lagune elusorganismide, näiteks seente, termiitide ega mis tahes teiste putukate rünnakul.
  • Virocil on head soojapidavuse omadused, mis tähendab, et see toimib isolatsioonina nii külma kui ka kuuma temperatuuri korral.
  • Viroc on niiskuskindel.
  • Ei sisalda ränidioksiidi, asbesti ega formaldehüüdi.
  • Plaadil on head heliisolatsiooni omadused. Heliisolatsiooni indeks varieerub vastavalt plaadi paksusele. Helisummutus on 31 kuni 37 dB, sõltuvalt plaadi paksusest (vastavalt 8 ja 22 mm).

NB! Tegemist on loodusliku materjaliga ning seetõttu võib plaadi pinnal esineda tooni muutusi ka plaadil ja plaadi seeriatel.