Ilusad ja vastupidavad terrassid | Parimad materjalid ja disainilahendused

Talv ja lumi hakkab taanduma ning õige aeg on algust teha terrassi planeerimisega. Terrass on ju suvel elutoa ja köögi pikendus. Hästi planeeritud terrassil on mõnus perega aega veeta ning nautida suveilma.

Terrassi ehitamine on aeganõudev ning paljud kliendid on meie poole pöördunud sooviga leida vastupidav terrassimaterjal, mis kestaks aastakümneid ning just seda me müümegi- vastupidavamat terrassimaterjali.

Okaspuust terrassi kõige suuremaks miinuseks on, et puit on pehme ja oksaline. Seega tekib sinna kergrsti mädanik ja erinevad kahjurid (keemiliste ainetega immutamine küll parandab omadusi, kuid mitte jäädavalt), lisaks ajab terrass pindu ja vaiku.

Väärispuidust terrass on pärit Lõuna-Ameerikast ning sealsetes metsades kasvav puit on oma loomupoolest juba sirge, praktiliselt oksavaba, sest puude keskmine pikkus on 20-30m. Lisaks on puit väga tihe ning ei aja pindu ega ka vaiku.

Oleme harjunud, et tamm on vastupidav materjal (tamme tihedus on ca 650-700kg/m3), siis cumaru, ipe, garapa tihedused jäävad 900-1100kg/m3.
Näiteks männi ja lehise ja termosaare tihedus seevastu on ca 300-550kg/m3. 

Cumaru (kutsutakse ka Brasiilia tiikpuuks) terrassilaud on väga laialdaselt levinud ehitus-ja terrassimaterjal Lõuna-Ameerikas ning esineb väga erinevates värvivariatsioonides. Kenast tumepunasest toonist kuni kuldse pruunini. Erikaalult raske (ca 1100kg/m3) ja seetõttu ka äärmiselt vastupidav.

Cumaru_2023

 

Ipe_terrass2023

Ipe (teatakse ka Brasiilia pähklipuu nime all) jätab kauni šokolaadi pruuni tooni ning on sarnane näiteks termotatud puidule. Üha populaarsem valik nii äri- kui ka eluruumides. Ipe on tugevuse, stabiilsuse ja vastupidavuse poolest parim saadaolev materjal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Garapa toon on seevastu kollakas kuni kuldse meekarva pruunini. Garapa vaieldamatuks eeliseks on hea hinna ja kvaliteedi suhe.Uueks trendiks on kujunemas terrassimaterjaliga katta välisseinad, mis loovad terrassi ja majaga ühtlasema terviku.Garapa_2023

Terrassi ehitamine ise puhul tuleb terrassi planeerimine tuleks kindlasti mõelda, millist kinnitussüsteemi kasutada? Kõige lihtsam terrassikinnitus on muidugi teha läbilaua kinnitus aga kõige kaunim jääb terrass siis kui on kasutataud klamberkinnitust, sest kruvi kohtasid ei jää näha. Väga hea abimees terrassi ehitamisel on GUMO D kummiriba, mis on mõeldud  piisava õhutusvahe tagamiseks aluslaagi ja terrassilaua vahel. Kummiriba saab kasutada tavameetodil läbi terrassilaua kruvimisel. 

Ära ei tohi unustada, et terrass tuleb enne kasutusele võttu ka puhastada ja õlitada. Terrassihoolduse parim aeg on kui õhutemperatuur on juba üle +10 kraadi. Sobilik ilm võiks olla tuulevaiksem ja mitte vihmane, sest  kui värskelt õlitatud pinnale sajab vihm, jäävad hiljem näha veelaigud.
Väärispuidust terrassi puhul saad sa väga kvaliteetse terrassimaterjali, mis kestab aastakümneid.
MASS pakub klientidele täislahendust alates terrassikalkulatsioonist, materjalist kuni terrassitarvikuteni.