Sertifikaadid - MASS
E-R 8:30 - 17:00 L, P suletud info@mass.ee
Tallinn, Kalda 3b +372 657 7170
Tallinn, Kalda 7d +372 657 7622
Tartu, Tehno tee 7 +372 657 7623

ISO 9001:2015 sertifikaat

FSC® sertifikaat

ALPI sertifikaadid

FSC® märgisega toote puhul saad kindel olla, et puit pärineb hästi majandatud metsadest.
Mets on väärtuslik elupaik ehk koduks nii taimedele kui ka loomadele. Puit on aga üks väheseid materjale, mis on meil looduses valmiskujul juba olemas ning seetõttu ka vanim ehitusmaterjal. Puidust saab ehitada peaaegu kõiki maja detaile, kaasa arvatud mööbel. Puidu kõige suurem eelis on keskkonnasõbralikkus ja taastuv ehk kui metsa uuendada, siis õigepea kasvab maha võetud metsa asemel uus.
Ebaseaduslik raie ning metsade raadimine põllumaaks ja linnade laiendamiseks aga ohustab meie kõigi tulevikku. Seetõttu pole kunagi varem metsade kaitsmise vajadus olnud suurem kui tänasel päeval. Jätkusuutlikult majandatud mets uueneb ning õigepea kasvab maha võetud metsa asemel uus.
FSC on sõltumatu mittetuleunsulik organisatsioon, mis edendab säästvat metsamajandamist metsade ja metsasaaduste sertifiseerimise kaudu. Jätkusuutlik puidust toode saab alguse serditud metsast.
FSC märgis aitab lihtsustada valikut, mis annab võimaluse valida looduslikust, taastuvast allikast pärit toote. Kontrollitud tarneahel ja jätkusuutlikult majandatud metsa sertifikaadiga toode aitab meil kõigil kaitsta metsi ja võidelda kliimamuutustega.

FSC standardi põhinõuded:
Ökoloogiliselt tähtsad metsaalad on kaitstud
, see tähendab, et ökoloogiliselt väärtuslikku metsamaad ja muinsuskaitselisi maastikke ei metsastata. Põlise metsamaa muutmine metsamaaks on keelatud.
Edendatakse ja kaitstakse bioloogilist mitmekesisust, see tähendab et kasutatakse säästvaid ja jätkusuutlikke metsamajandamise võtteid. Keelatud on näiteks kemikaalide kasutamine või geneetiliselt muundatud puude istutamine.
Suurem kogukonna kaasatus. Kohalikel elanikel peab olema võimalus kaasa rääkida ning neid tuleb teavitada kavandatavatest metsandusega seonduvatest töödest.
Metsanduses kasutatav tööjõud peab vastava kohalikule tööseadusandlusele ja rahvusvahelistele deklaratsioonidele ja konventsioonidele. Näiteks sertifitseeritud metsas ei ole lubatud kasutada lapstööjõudu, tuleb pidada kinni töö-ja puhkeajast ning maksma õiglast palka. Eelistatakse kasutada kohalikku tööjõudu.

FSC märgis tagab puittoodetele usaldusväärsuse ja rahvusvahelise tunnustuse, mis aitab avada uusi turge.  FSC märgist kasutavad ka näiteks Stora Enso ja Tetra Pak. Tarbija teadlikkus ja nõudlikkus kasvab pidevalt – nii ka nõudlus FSC puidu järele.
Meie paljud tarnijad on liitunud FSC-ga,näiteks ALPI (maailma suurim järelloodud spoonide tootja, Decospan, kellele kuuluvad brändid Querkus, Shinnoki ja Nordus ning palju teised).

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates olete teadlik ja nõustute meie privaatsuspoliitikaga.
Nõustun
Sulge