Palume kauba valimiseks aeg eelnevalt kokku leppida kliendihalduriga!
E-R 8:30 - 17:00 L, P suletud info@mass.ee
Tallinn, Kalda 3b +372 657 7170
Tallinn, Kalda 7d +372 657 7622
Tartu, Tehno tee 7 +372 657 7623

Liimpuit detailid

JärjestaPopulaarsemad ees
Eripakkumised ees
Soodsamast kallimani
Kallimast soodsamani
Prindi hinnakiri
Filtreeri tooteid
Paigaldus- ja kasutusjuhend liimpuitdetailile
NB! TUTVUGE JUHENDIGA VAHETULT PÄRAST LIIMPUITdetail SOETAMIST.

See juhend on valmistatud abistamaks liimpuitdetaili õigel hooldamisel ja paigaldamisel. Tagamaks Teie liimpuitdetaili õige funktsionaalsuse PEAB neid juhiseid täpselt täitma. Lugege juhiseid tähelepanelikult, kuna nende juhiste mittekorrektsel täitmisest tingitud hilisemaid kaebusi ei rahuldata. Kõik kaebused tuleb esitada müüjale vahetult pärast defekti avastamist JA ALATI ENNE LIIMPUITDETAILI PAIGALDAMIST. Paigaldatud liimpuitdetail loetakse ostja poolt aktsepteerituks ja vigastused arvatakse tekkinud paigaldamise käigus ja ei kuulu garantii alla. Kui liimpuitdetail defekt on avastatud ja dokumenteeritud pärast paigaldamist, ei ole MASS AS vastutav liimpuitdetaili eemaldamise ja uue paigaldamise eest. Liimpuitdetailid väljastatakse pakendis ja sirgelt. Liimpuitdetaili ei tohi paigaldada kui ruumi niiskuseprotsent on üle 60%. Liimpuitdetaili tagastamine ostja soovil on võimalik vaid kahepoolsel kokkuleppel. Juhul, kui liimpuitdetail tagastatakse, peab detail olema oma originaalpakendis et vältida vigastuste tekkimist transpordi käigus.

Toote informatsioon
Täispuidust liimpuitdetailid on naturaalne toode. Puit on „elav“ materjal ja mida rohkem niiskust see saab seda rohkem ta paisub. Liimpuitdetailide valmistamisel kasutatakse kuivatatud u 8% niiskuse sisaldusega puitu, seega on oluline hoida seda eemal niiskuse- ja soojusallikatest. Optimaalne niiskusetase ruumides on 40-60%. Teistes tingimustes puit imab niiskust ja paisub või kaotab niiskust ja tõmbab kokku. Juhul kui liimpuitdetaili ülemine ja alumine pool saab niiskust erinevalt, liimpuitdetail kõmmeldub – selline kõmmeldumine kaob iseenesest, kui pöörata plaat teistpidi. Kui niiskusetase on tavaline st 40-60%, liimpuitdetail laius kõigub 1-2mm, juhul kui niiskusetase on näiteks 85% võib laius suureneda kuni 10mm. Puidu kuivatamisel tekivad nn õhutaskud, mis tihti paistavad väikeste pragudena. Need praod võivad tekkida temperatuuri ja niiskuse muutumisega. Suurema prao võib täita puidupahtliga. Pragusid võib enam esineda kõvemates puiduliikides nagu tamm ja vaher. See on loomulik ja mitte mingil juhul ei nõrgesta liimpuitdetail tugevust.

VÄIKESED PRAOD JA VÄRVIMUUTUSED ON NATURAALSE PUIDU LOOMULIK OSA JA EI ANNA ALUST PRETENSIOONIDE ESITAMISEKS.

Ladustamine
Ladustamise vajadusel hoida detail originaalpakendis toatemperatuuril u 20°C. Hoida eemal niiskuse- ja soojusallikatest. Kvaliteedikontrolliks pakendist välja võetud liimpuitdetail tuleb pakendisse tagasi panna kuni paigalduseni. ÄRGE LADUSTAGE LIIMPUITDETAILE VERTIKAALSELT VÕI SERVITI NIISKUSE EGA SOOJUSALLIKATE LÄHEDUSSE. Liimpuitdetailid väljastatakse laost alati aklimatiseeritult ja sirgelt. 
Kõik mittekorrektsest ladustamisest, hooletusest ja paigaldamisest tekkinud vead EI anna alust pretensioonide esitamiseks!

Paigaldamine
Kõik liimpuitdetailid lihvitakse tehases 100-120 jämeduse lihvpaberiga. Lõppviimistluseks soovitame kerget lihvi 150-180 jämeduse lihvpaberiga. Enne paigaldamist tuleb liimpuitdetail vähemalt kaks korda õlitada. Õlitamisel soovitame juhinduda õli tootja kasutusjuhendist.
TEATUD TINGIMUSTES VÕIVAD ÕLISED LAPID ISEENESEST SÜTTIDA, SEEGA TULEB NEID HOIDA ÕHUKINDLALT METALL KONTEINERIS.

Laoseis
Paksus
Laius
Pikkus
Pakkumised