E-R 8:30 - 17:00 L, P suletud info@mass.ee
Tallinn, Kalda 3b +372 657 7170
Tallinn, Kalda 7d +372 657 7622
Tartu, Tehno tee 7 +372 657 7623

Spoonitud PLP Eur.TAMM

Vali endale sobiv

Prindi hinnakiri
Kuva ainult laos olevaid tooteid
Spoonitud PLP Eur. TAMM Architectural
Spoonitud PLP Eur. TAMM CLASSIC
Spoonitud PLP Eur. TAMM CLASSIC
Spoonitud PLP Eur. TAMM Commercial
Spoonitud PLP Eur. TAMM CLASSIC

Tootest lähemalt

Pakume paljude erinevate valikutega spoonitud puitlaastplaate. Õige kvaliteedi, spooni tekstuuri, koostamisviisi ja puitlaastplaadi valimine on väga oluline kliendi rahulolu tagamiseks, mistõttu soovime selgitada antud omadusi lähemalt. 

 Spooni kvaliteet:

Spooni kvaliteet

 Architectural 

See on parim kvaliteet. Plaadid on nummerdatud, et neid oleks võimalik vastavalt kattevineeri tekstuuri omapärale ritta panna. Teisisõnu, kattevineeri tekstuur plaatidel on sarnane. Tekstuur võib olla tangentsiaal- või radiaallõikega, kasutades parimat atraktiivse ja huvitava tekstuuriga kattevineeri. Sobilik kasutada suurtel fasaadidel jne.

 Classic

 

See klassikaline variant on piisavalt hea kvaliteediga enamus juhtudeks. Siin kasutatud kattevineeri tekstuur on puhas, küllaldase puidu karakteriga, aga samas mitte liialt metsik. Selles kvaliteedis leidub sarnase tekstuuriga plaate aga mitte sellises mahus kui Arhitektuurses kvaliteedis. Sobilik kasutada enamus korpusmööbli fassaadidel jne.

 Commercial

Selles kvaliteedis leiduvad plaadid on kaetud suurema tekstuuri erinevuse ja puidu tüüpiliste omadustega kattevineeriga. Kattevineeril on rohkem värvimuutust, väiksem sarnasus seeriana ja rohkem oksakohti. Eeliseks loeme odavat hinnaklassi. Sobilik kasutada korpustel, peitsi all, jne. 

Kattevineer on naturaalne, mistõttu juhime tähelepanu sellele, et looduses ei esine kahte identse tekstuuri- ja tooniga puitu. Nii nagu iga inimene on kordumatu kunstiteos on ka iga puu, mis metsas kasvab, erinev. Veel enam, isegi puidutüve ulatuses esineb tektuuri- ja tooni erinevusi. Naturaalsel kattevineeril esineb tihti värvimuutust, oksa ning teisi puidule loomulikke eripärasusi, mis rõhutavad naturaalse puidu omapära.

 

  Spooni tekstuur:

Spooni tekstuur

Lõige, kus palk pöörleb ümber oma telje, nimetatakse koorimiseks. Koorimisel (treimisel) saadakse pideva lindina spoon, mille tekstuur on kirjum ja sõltub palgi kujust. Koorimismeetodit kasutatakse põhiliselt ristvineeri tarbeks vajaliku spooni valmistamisel. Kattevineerina on laialdasemalt saadaval kask ja haab.

Lõige, mis on paralleelne tüve teljega, aga kulgeb piki aastarõngaid, moodustab tangentsiaallõike. Tangentsiaallõikes on näha aastarõngaste piirjooned paraboloidsete joontena, pikuti läbilõigatud sooned ja vaigukäigud on nähtavad lühemate või pikemate vaokestena, säsikiired läätsekujuliste moodustistena.

Lõige, mis asetseb piki tüve ja läbib selle keskosa, nimetatakse radiaallõikeks. Radiaallõikes on näha aastarõngaste piirjooned paralleelsete sirgete joontena, pikuti läbilõigatud sooned ja vaigukäigud on nähtavad lühemate või pikemate vaokestena, säsikiired esinevad kõrgemate või madalamate ribadena.

Lõige, kus palgi sektor pöörleb ümber oma telje, nimetatakse riftlõikeks. Riftlõikes on näha aastarõngaste piirjooned paralleelsete sirgete joontena, pikuti läbilõigatud sooned ja vaigukäigud on nähtavad lühemate või pikemate vaokestena. Riftlõikamist kasutatakse peamiselt tamme puidu puhul, minimaliseerimaks säsikiirte suurust.


 

 Koostamisviis:

Spooni koostamisviis

      

* Kõikidel standartsetel plaatidel on spooni koostamisel vaikimisi Raamatliide (bookmatch).

Tellida on võimalik Järjestikliide (slipmatch), Pööratudjärjestikliide (reverseslipmatch) ja Segaliide (mixmatch).


 

Puitlaastplaat:

Puitlaastplaadid

Kvaliteetsed puitlaastplaadid (PLP) on valmistatud tehnoloogilisest laastust ja sideainest, mis on kokku pressitud kõrgel temperatuuril ja survel. 

Spoonitud PLP on universaalne madala hinnaklassiga plaatmaterjal, mida võib kasutada erineva mööbli tootmisel.

Pakutavad spoonitud plaadid on pressitud HPLT (kõrge surve, madal temperatuur) meetodil. Sellega saavutatakse ideaalselt siledad plaadid ilma liimi laikudeta.

Spoonitud PLP on võimalik tellida ka FSC või PEFC sertifikaadiga. 

Plp tehnilised andmed 

 Võimalik tellida mõõte 2800 x 2070mm, 2500 x 1240mm, 3050 x 1240mm


 

* Võimalik tellida palju erinevaid puiduliike, vaata Puiduliigid

AS Mass jätab endale õiguse hindu muuta ilma ette teatamata.

Soovid suuremat kogust?

Suurema koguse päring